Największa grupa warszawiaków korzystających z klubów fitness i siłowni ćwiczy raz lub dwa razy w tygodniu (38%). Najważniejszym czynnikiem wyboru klubu jest bliskość i dogodność lokalizacji. Aż dla 71% respondentów siłownia i klub fitness nie są jedynymi miejscami aktywności ruchowej – wynika z badania przeprowadzonego na epanel.pl.

 

Klienci klubów fitness i siłowni dobrze orientują się w markach poszczególnych klubów – aż 5 klubów zlokalizowanych na terenie Warszawy ma znajomość wspomaganą na poziomie powyżej 50%.

 

Najważniejszymi czynnikami wyboru klubu fitness są: bliskość i dogodność lokalizacji (75%). Kolejnymi istotnymi czynnikami są: godziny otwarcia oraz cena za wejście/ karnet.

 

27% osób uczęszczających na siłownię i do klubu fitness uważa, że w ofercie klubów są pewne braki. Najczęściej wskazywanym rodzajem zajęć, który respondenci chętnie widzieliby w ofercie swojego klubu jest boks i sztuki walki (30% wskazań). 

 

Osoby uczęszczające na siłownie uprawiają również inne sporty – poza siłownią – w szczególności jazdę na rowerze (49%), bieganie (37%) oraz pływanie (33%).

Infografika fitness_26.05.2015

Zaloguj się do ePanel

Zaloguj się do MS Panel