Właściciele ogrodów i działek szukają bardzo często fachowej porady w zakresie wyboru narzędzi ogrodowych bezpośrednio w sklepach specjalistycznych. Wybierając mechaniczne narzędzia ogrodnicze kupujący przede wszystkim zwracają uwagę na markę, która ma zagwarantować wysoką jakość i trwałość. Najbardziej znaną marką jest Stihl. Najczęściej kupowanym narzędziem mechanicznym jest kosiarka – wynika z badania przeprowadzonego na epanel.pl.

Respondenci wybierając ogrodnicze narzędzia mechaniczne przede wszystkim zwracają uwagę na markę narzędzi. Z kolei dla kupujących narzędzia ręczne marka w zasadzie nie ma żadnego znaczenia – aż 65% z nich nie wie, jakiej marki narzędzia ręczne posiada.

Konsumenci najczęściej czerpią informacje na temat narzędzi ogrodowych z Internetu. Istotna jest również opinia rodziny i znajomych. Warto jednak zwrócić uwagę na ogromną rolę sprzedawcy w sklepie specjalistycznym, do którego o pomoc zwraca się połowa ankietowanych. Oznacza to, że klienci mają duże zaufanie do obsługi w sklepach specjalistycznych, gdzie poszukują fachowców dysponujących dużą wiedzą na temat oferowanych narzędzi. Tylko 4% respondentów przyznaje, że nie szuka informacji na temat narzędzi, które planuje kupić, tylko wybiera najtańszy produkt.

Informacja o badaniu
Badanie zostało zrealizowane z wykorzystaniem metody CAWI na platformie internetowej epanel.pl należącej do ARC Rynek i Opinia. Próba (N=823) miała charakter ogólnopolski wśród osób posiadających ogrody, działki i ogródki. Badanie zostało przeprowadzone w dniach 16-23 kwietnia 2015.

Zaloguj się do ePanel

Zaloguj się do MS Panel