Z przyjemnością informujemy, że został rozstrzygnięty konkurs „Super ferie”. Uczestnicy konkursu odpowiadali na pytanie: Co sprawia, że ferie zimowe są udane?

Grafika_ferie_01.2016

 

Poniżej zwycięskie odpowiedzi. Gratulujemy!

Miejsce 1 – nagroda: bon podarunkowy do Empiku o wartości 100 zł
Aby ferie zimowe idealnie przeżyć nie trzeba wyjeżdżać do innego kraju, tylko u siebie na podwórku można bawić się jak w raju. Ważne, by przeżyć je z najbliższymi – z rodzicami, gdy śnieg leży zjeżdżać z górki sankami. Ulepić wielkiego jak tata bałwana, rzucać się śnieżkami od samego rana. Cieszyć się każdą chwilą jaka będzie nam dana. A jeśli zdarzy się że śniegu mieć nie będziemy, do lasu na długi spacer się wybierzemy i takie ferie będą wspaniałe – dobrze o tym wiemy!

Miejsce 2 – nagroda: bon podarunkowy do Empiku o wartości 50 zł
Brak spięcia i całkowite odrzucenie konwenansów. Opłacona nauka jazdy na super mega modnych nartach, a dziecko chce zjeżdżać cały dzień na worku foliowym z górki – proszę bardzo, jego sprawa, jego, życie, jego zabawa. Moje dzieci na przekór wszystkim zamiast w śniegu lepić bałwany, postanowiły puszczać bańki mydlane – niezapomniane wrażenia gdy zamarzają-polecam.

Miejsce 3 – nagroda: bon podarunkowy do Empiku o wartości 50 zł
Przepis na udane ferie kilka kartek papieru, nożyczki, czapka i kilka pomysłów w głowie. Z głowy przelewamy na papier, zagniatamy wrzucamy do czapki i losujemy po kolei. Każdy dzień to nowa dawka wrażeń i sposobu na spontaniczne wakacje ! Bez presji, planowania i grubego portfela, przecież lepić potwory z masy solnej można cały dzień…..

 

Wyróżnienia – nagroda: kubek epanel.pl

Przede wszystkim czas poświęcony dzieciom. Wszystko jedno czy będą to spacery po lesie, wyjście do kina czy na łyżwy. Ważne by spędzić czas razem, na wspólnej zabawie i wygłupach. Dzieci uwielbiają gdy rodzice wygłupiają się i śmieją razem z nimi.

Śnieg:) Zimowe szaleństwa na śniegu to wielka frajda nie tylko dla dzieci. Śnieg, sanki, narty…łyżwy też są fajne. Zdecydowanie aktywna zima to coś co uwielbiamy:)

Ferie zimowe są udane jeśli poświęcimy czas dzieciom, zorganizujemy im zajęcia, najlepiej takie które umożliwiają im ruch, np. spacer, jazda na sankach czy łyżwach. Gdy pogoda nie umożliwia przebywania na dworze świetnie sprawdzą się zajęcia plastyczne lub różnego rodzaju gry lub zabawy czy rebusy.

Czas spędzony razem. Ale tak na 100%! Bez telefonów. Bez spraw „dorosłych”.

Synowie odpowiadają…śnieg i spędzanie czasu z rodziną. Ja mam udane ferie gdy uda mi się spełnić choć jedno z feriowych marzeń swych dzieci…narty, łyżwy, bałwan. W tym roku marzenia spełniłam tylko w połowie bo jeden syn miał operację i ma zakaz brykania na śniegu.

Najważniejsze aby był śnieg i wtedy można wykorzystać sprzyjające warunki pogodowe na szaleństwa. Sanki, kuligi, ślizgawki, aktywność fizyczna w ferie na śniegu to najprzyjemniejsza rzecz!

To zależy, z punktu widzenia dziecka udane ferie to takie gdy nie trzeba się uczyć, sprzątać, cały dzień można się bawić – hulaj dusza piekła nie ma. Dla rodzica udane ferie zimowe to takie gdy w domu nie ma dzieci, mamy czas dla siebie, na wyjazd, zabawę a po powrocie latorośli możemy się poprzytulać, rozmawiać i wyjechać gdzieś wspólnie, w końcu ferie to całe dwa tygodnie (wszystko sprowadza się do portfela i urlopu ;)).

Żeby ferie były udane nie może być nudy. Po pierwsze można spać do której się chce i nie trzeba nic, po drugie nie może być ani minuty nudy, po trzecie śnieg, sanki, łyżwy.

Ferie zimowe są udane, wtedy gdy nie myśli się o codziennych problemach, tylko chwilach wolnych spędzonym z dzieckiem, które są mega szczęściem dla całej rodziny. Trzeba docenić każdy możliwy moment i wykorzystać go na zabawę wypełnioną radością i miłością.

Jeśli wszyscy mają możliwość wyjazdu w fajne miejsce razem z całą rodziną a jeśli się da również z przyjaciółmi. Słowem WYJECHAĆ, ODPOCZĄĆ,SZCZĘŚLIWIE WRÓCIĆ W KOMPLECIE Z ZADOWOLENIEM NA TWARZY I W SERCU ORAZ ENTUZJASTYCZNYM PODEJŚCIEM DO PRACY.

Zaloguj się do ePanel

Zaloguj się do MS Panel