Jeśli po głowie chodzi Ci pytanie: płatne ankiety internetowe – czy to bezpieczne? Dobrze trafiłeś! Z tego artykułu dowiesz się, jak możesz dorobić do pensji na płatnych ankietach online i co zrobić, aby ta forma zarobku była w pełni bezpieczna.

Czy wypełnianie ankiet za pieniądze jest bezpieczne? Podpowiadamy!

Ankiety online służą poznaniu opinii i preferencji konsumentów z różnych grup społecznych. Ośrodkom badania opinii publicznej dostarczają ogromu informacji, a wygodna forma zdalna pozwala na dotarcie do wybranej grupy docelowej bez względu na lokalizację. Jednak czy wypełnianie ankiet jest bezpieczne? Czy nie naraża naszych danych osobowych na kradzież? Czy to legalna forma zarobku? Jeśli będziemy kierować się kilkoma zasadami, to bez obaw możemy korzystać z tej formy dodatkowego wynagrodzenia. Poniżej prezentujemy najważniejsze kwestie, na które trzeba zwrócić uwagę przed przystąpieniem do wypełniania kwestionariuszy.

Czy płatne ankiety online są bezpieczne? Tak, ale tylko w sprawdzonych serwisach

Jak do nich dotrzeć? Czytaj branżowe blogi o legalnym i bezpiecznym zarabianiu w sieci. Przeglądaj opinie i recenzje innych użytkowników. Przed rejestracją zapoznaj się z regulaminem danego serwisu, poznaj politykę bezpieczeństwa i zasady RODO, które obowiązują w firmie. Zobacz, czy wybrany przez Ciebie serwis ma przejrzyste zasady i warunki użytkowania. Poznaj procedury wypłacania wynagrodzenia i regulacje dotyczące rezygnacji.

Jeżeli przepisy, które obowiązują w danej firmie, są jasne, przejrzyste i nie budzą Twoich wątpliwości – możesz przystąpić do wypełniania ankiet. Jednak jeśli w trakcie poszukiwań nasuną Ci się jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skontaktuj się daną firmą i spróbuj je wyjaśnić. Czy wypełnianie ankiet jest bezpieczne? Tylko wtedy, kiedy masz pewność, że współpracujesz z wiarygodną platformą.

Czy ankiety są bezpieczne? Tak, ale nie podawaj kluczowych danych

Bezpieczeństwo naszych danych w Internecie to podstawa. Dlatego przy rejestracji nigdy nie podawaj swojego numeru PESEL, nie wysyłaj zdjęcia ani skanu dowodu osobistego ani paszportu. Wyłudzone w ten sposób personalia oszuści mogą wykorzystać np. do wzięcia kredytu na Twoje nazwisko. O jakie informacje mogą prosić Cię serwisy przy rejestracji?

  • – Imię i nazwisko
  • – Kontakt (telefon, mail)
  • – Data urodzenia, wiek
  • – Poziom wykształcenia

Dane te są niezbędne do kontaktu i personalizacji. Czy ankiety są bezpieczne? Tak, bo renomowane serwisy przestrzegają zasad RODO. Czy muszę brać udział we wszystkich ankietach, które podsyła mi serwis? Niekoniecznie – wypełniasz tylko te, które odnoszą się do Twojej sytuacji życiowej. Na kolejnych etapach mogą pojawić się bardzo szczegółowe pytania, które posłużą do profilowania. Dzięki temu będą do Ciebie docierać ankiety skierowane wyłącznie do Twojej grupy społecznej.

Płatne ankiety online – czy to bezpieczne i legalne?

Wysyłanie płatnych kwestionariuszy i zbieranie dobrowolnych danych jest w Polsce legalne. W niektórych serwisach wynagrodzenie za ankiety traktowane jest jak nagroda pieniężna, w związku z czym nie podlega opodatkowaniu. Ale zawsze warto upewnić się, jakie zasady obowiązują na platformie, z której korzystamy. Ponadto, wypełnianie ankiet w świetle polskiego prawa nie jest traktowane jako praca, więc z daną platformą nie wiąże Cię żadna umowa (o pracę, o dzieło, zlecenie).

Płatne ankiety internetowe – czy to bezpieczne? Podsumowanie

Płatne ankiety to sposób na uzyskanie dodatkowych pieniędzy bez dużych nakładów pracy. Aby ta forma zarobku była bezpieczna, warto współpracować ze sprawdzonym serwisem, który ma dobre opinie i jasne zasady użytkowania. Masz pytania? Zapraszamy do kontaktu!

Zaloguj się do ePanel

Zaloguj się do MS Panel