Czego boją się internauci?

Włamanie do konta bankowego, ujawnienie numeru karty kredytowej, przejęcie loginów i haseł – to dla internautów najbardziej ryzykowne obszary związane z korzystaniem z sieci, bardziej ryzykowne niż na przykład śledzenie aktywności w Internecie przez służby państwowe – tak wynika z badania przeprowadzonego na epanel.pl

Trzy czwarte osób korzystających z Internetu uważa włamanie do serwisu bankowego i kradzież pieniędzy z ich konta potencjalnie za najbardziej groźną i niepokojącą sytuację związaną z korzystaniem z sieci. Jednocześnie jeśli chodzi o ujawnienie danych to największa obawa dotyczy loginów, haseł, numerów kont i kart kredytowych. Respondenci podkreślają, że z biegiem lat siła zagrożeń płynących z korzystania z sieci systematycznie rośnie.

Internauci, pytani o korzyści i zagrożenia płynące z nowelizacji ustawy o policji wskazują, że najbardziej obawiają się nadużyć ze strony służb i policji (65%), natomiast widza korzyść w postaci wykrywania zjawisk patologicznych (58%)

Informacja o badaniu
Badanie zostało przeprowadzone w lutym 2016 roku na epanel.pl na reprezentatywnej (wiek, płeć, wykształcenie, miejsce zamieszkania) grupie respondentów, N=1000.

Zaloguj się do ePanel

Zaloguj się do MS Panel