Czas na rower

Jazda na rowerze to jedna z najczęściej uprawianych dyscyplin sportowych wśród Polaków. Spośród osób jeżdżących na rowerach połowa jeździ wyłącznie w okresie wiosenno-letnim. Rowerzyści zazwyczaj korzystają z rowerów kilka razy w tygodniu – wynika z badań przeprowadzonych na epanel.pl

15% Polaków przyznaje, że jeździ na rowerze i traktuje tą aktywność jako rodzaj aktywności fizycznej. Amatorów tej dyscypliny jest więcej wśród osób z grupy wiekowej 45-64 lat oraz wśród kobiet.

Polscy rowerzyści posiadają w zdecydowanej większości własny rower. 19% osób jeżdżących na rowerze przyznaje, że korzysta z sieci rowerów miejskich.

16% respondentów korzysta z rowerów przez cały rok. Największa grupa badanych użytkuje rowery w okresie wiosenno-letnim, rzadziej też rowerzyści korzystają z rowerów podczas brzydkiej pogody.

Informacja o badaniu
Badanie zostało zrealizowane na epanel.pl wśród osób w wieku powyżej 15 lat, które przynajmniej raz na dwa lata jeżdżą na rowerze, próba N=783. Termin realizacji badania: czerwiec – lipiec 2015.

INFOGRAFIKA

 

 

Zaloguj się do ePanel

Zaloguj się do MS Panel